פיתוח ארגוני הוא תהליך אסטרטגי המסייע לארגונים להפוך ליעילים, להסתגל לשינויים המהירים בשוק ולשפר ביצועים בכל התחומים. המטרה העיקרית של פיתוח ארגוני היא להגביר את היעילות והאפקטיביות של ארגון. פיתוח ארגוני, מאפשר לשפר את התהליכים הקיימים וגם לפתח תהליכים חדשים כדי להשיג צמיחה ופיתוח מתמשך. הרעיון המרכזי הוא למקסם את האפקטיביות, הפוטנציאל והיכולות של הארגון. מדוע צריך פיתוח ארגוני וכיצד ליישם? במאמר נפרט את כל מה שאתם צריכים לדעת

מדוע צריך פיתוח ארגוני?
ארגונים מתמודדים עם אתגרים חדשים כל הזמן ולכן נאלצים לבצע התאמות לטכנולוגיות חדשות, מתחרים חדשים ולתהליכים העסקיים, ובכך יוצרים צורך בפיתוח ארגוני מתמשך. מטרת הפיתוח הארגוני הוא להגיב במהירות לשינויים בשוק ובכך ליצור שינוי ארגוני מתבקש. ארגונים משיגים יתרון תחרותי על ידי השקעה בפיתוח ארגוני! פיתוח ארגוני משפיע על השורה התחתונה של הארגון בתחומים רבים ובין היתר בשיפור בשביעות רצון הלקוח, שיפור הרווחיות, הגברת החדשנות והגברת הפריון.

משימה, חזון ואסטרטגיה
פיתוח ארגוני תומך ביעדים העסקיים של הארגון וכדי שזה יתקיים, צריך להגדיר באופן ברור את המשימה והחזון. שאלות שאתם בטוח מכירים אך מומלץ תמיד לשאול פעם נוספת:
1.
מי אנחנו כארגון?
2.
מה המשימה שלנו כארגון?
3.
מה המשימה של כל יחידה ארגונית?
4.
לאן אנחנו רוצים להגיע?
5.
מי אנחנו רוצים להיות כארגון? איך יראה הארגון שלנו בעוד 5 שנים?

עניתם על השאלות? מצוין! כעת עליכם לנתח את פערי הידע, לאתר צרכי למידה ולהכין תכנית לפיתוח ארגוני, הכוונה היא לתכנית עבודה שנתית שתפרט במדויק מה צריך לעשות על ציר הזמן.

פיתוח ארגוני וניהול הדרכה
מנהלי הדרכה ופיתוח ארגוני אחראים לחבר את המנהלים והעובדים למטרות וליעדים של הארגון! למה התפקיד הזה כל כך חשוב בכל ארגון? יחידת הפיתוח הארגוני וניהול ההדרכה אחראים להובלת תהליכי פיתוח ארגוני, למידה ושינוי ארגוני חוציארגון. פיתוח מנהלים וצוותים, הסבות מקצועיות, חיזוק המחוברות, פיתוח מסלולי קריירה, פיתוח החוסן הארגוני ועוד.

מה תפקידם של מנהלי הדרכה ופיתוח ארגוני?
פיתוח ארגוני מכוון להנעת האפקטיביות, למידה ושיפור הביצועים הארגוניים. מנהלי הדרכה ופיתוח ארגוני מעריכים את הצרכים של הארגון ומיישמים תוכניות הכשרה ופיתוח כדי לוודא שכל העובדים עברו הכשרה מתאימה בהתאם לסטנדרטים של החברה. התפקיד מנהל/ת הדרכה ופיתוח ארגוני עוסק בתכנון, פיתוח, ויישום תוכניות הדרכה לכלל המנהלים ועובדי החברה. תיאור התפקיד:

 • אחריות לפיתוח והכשרת מנהלים ועובדים
 • אחריות לפיתוח תכניות הדרכה אישיות וקבוצתיות
 • פיתוח תכניות למידה
 • קיום קורסים וימי עיון
 • מיפוי צרכי למידה ופערי ידע
 • ביצוע תהליכי אבחון ביחידות הארגון 
 • אחריות לתהליכי קליטת עובדים וחניכה
 • ניהול מערכת למידה ארגונית LMS
 • פיתוח פורטל ההדרכה
 • ניהול תחום ההדרכה
 • אחריות לעדכון חומרי הדרכה ותכנים
 • תכנון וניהול תקציב ההדרכה
 • בקרה על אפקטיביות ההדרכה

קורסים לארגונים
למנהלי הדרכה ופיתוח ארגוני האחריות לתכנון ההכשרות ולהתאמת התוכן המקצועי הדרוש למנהלים וצוותים בארגון. בשוק קיימים קורסים והכשרות בתחומים רבים שניתן להזמין לארגון. מה כדאי ללמוד? כאמור, מגוון הקורסים עצום וכדי שתבחרו נכון צריך להבין היטב את החלופות השונות. קורסים מבוקשים בארגונים: קורס מצוינות תפעולית, קורס ניהול שרשרת אספקה, קורס ניהול מלאי, קורס ניהול רכש, קורס לין וקורס ניהול מחסנים. מתכננים הדרכה פנים ארגונית? אתרוג הנדסת תעשיה וניהול מציעה קטלוג קורסים עשיר לפיתוח והכשרת מנהלים וצוותים בארגונים. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה או התייעצות. טל׳ 09-8654503 


סיכום
פיתוח ארגוני מסייע לארגון לצמוח ולהתפתח ולהשיג שיפור מתמשך בביצועים! פיתוח ארגוני מוביל לחדשנות ולשיפור תהליכים, מוצרים ושירותים. הדרישה לשינוי מגיעה מדרישות הלקוח, התחרות בשוק, תלונות לקוח ורגולציה. פיתוח ארגוני מסייע בשיפור התהליכים הארגוניים, שיפור שביעות רצון הלקוח ושיפור הרווחיות. תכנית עבודה השנתית הכוללת קורסים והכשרות למנהלים ולעובדים מצמצמת באופן ניכר את הפערים! כיצד נראית תכנית ההדרכה השנתית שלכם? מעוניינים בייעוץ לקורסים פנים ארגוניים והכשרות למנהלים וצוותים, צרו איתנו קשר 09-8654503

הרשמה לבלוג

קבלו מאמרים ותוכן מקצועי ישירות לאימייל שלכם