מהי הדרכה פנים ארגונית? מדובר בהדרכה המיועדת למנהלים וצוותים בארגון או חברה. במילים אחרות, הדרכה פנים ארגונית לרוב הינה הדרכה פרונטאלית המתקיימת בארגונים, חברה חיצונית המשמשת כספק ההדרכה מקיימת את ההדרכה במתקני הלקוח. כמו כן, יש לקוחות המעדיפים לקיים הדרכה פנים ארגונית באמצעות זום, כלומר קורס מקוון למנהלים וצוותים מאותו הארגון בזום או בכלים אחרים דוגמת google meet.

הדרכה פנים ארגונית היא הזדמנות מצוינות לסיעור מוחות, דיון פתוח, חווית למידה ייחודית ושיח מקצועי בין מנהלים, צוותים ומחלקות. מנהלי משאבי אנוש ופיתוח ארגוני שוקדים מדי שנה על הכנת תכנית הדרכה שנתית לארגון. מטרת תכנית ההדרכה היא להבטיח פיתוח, הכשרה, אימון והעצמת כלל העובדים בארגון. בשלב מוקדם או מאוחר עולה השאלה הבאה: מה כדאי יותר לארגון, להזמין הדרכה פנים ארגונית או לשלוח משתתף בודד לקורס חיצוני? האם כדאי לקיים קורס פנים ארגוני במתקני החברה או להשתתף בקורס חיצוני? במאמר זה נכיר 5 יתרונות חשובים להדרכה פנים ארגונית.

יתרונות הדרכה פנים ארגונית


1.
תמהיל ההדרכה והתאמתו לפעילות הארגון

אחד היתרונות הבולטים בהדרכה פנים ארגונית – היכולת של ספק ההדרכה שלכם להתאים את תכני הקורס למטרות ולצרכים המדויקים של הארגון. להדרכה פנים ארגונית יתרונות רבים:

  • סיעור מוחות משותף בין משתתפי הקורס מנהלים וצוותים
  • התמודדות עם אתגרי החברה, אתגרי המחלקה ואתגרי הצוות
  • למידה קבוצתית מעשירה
  • פיתוח ארגוני
  • פיתוח מנהלים וצוותים
  • יישום דוגמאות המותאמות לארגון
    אפיון הצרכים ומטרות הקורס יסייעו לכם לתכנן הדרכה פנים ארגונית מוצלחת!


2.
מיקום הקורס ולוחות זמנים

הדרכה פנים ארגונית מאפשרת גמישות בהתאמת מועדי הקורס – בהתאם לזמינות המשתתפים. ארגונים מחפשים נוחות שבאה לידי ביטוי בקיום הדרכה במתקני החברה וכמובן גם גמישות במועדי ההדרכה. זה חוסך לארגון זמן יקר, מונע הפסד ימי עבודה, הוצאות נסיעה ועוד. בנוסף, תוכלו לתזמן את הקורס בשעות הנוחות לארגון: הדרכה בבוקר, בצהריים או אחר הצהריים. הדרכה פנים ארגונית מתקיימת במשרדי הלקוח בזמן ובמועדים הנוחים ללקוח!

3. עלות תועלת

הדרכה פנים ארגונית זולה באופן משמעותי מאשר לשלוח עובדים, מנהלים וצוותים לקורס חיצוני. אם תשוו בין עלות הדרכה פנים ארגונית לקורס חיצוני, ככל הנראה קורס פנים ארגוני יספק את החזר ההשקעה הטוב ביותר. לרוב, עלות הדרכה פנים ארגונית נמוכה יותר, כאשר ההשוואה היא ל-3 משתתפים ויותר באותו הקורס.

4. מדריך הקורס

לפני שאתם מזמינים הדרכה פנים ארגונית חשוב שתבדקו האם למדריך הקורס יש ניסיון בהדרכת ארגונים. בנוסף, רצוי לוודא שהמדריך הוא מומחה ידע הבקיא בעולם התוכן שלכם. בהדרכה פנים ארגונית המדריך מתמקד באתגרים הייחודיים לארגון שלכם כפי שאופיינו בשלב תכנון הקורס. זכרו, הקורס נבנה בשיתוף פעולה בין נציגי הארגון למדריך. שאלות שאתם צריכים לשאול: מיהו מדריך הקורס? מה השכלתו? האם למדריך יש רקע כמדריך או יועץ בארגונים?

5. פרטיות הארגון

כדאי להחתים את ספק ההדרכה שלכם על הסכם סודיות טרם ההתקשרות. בהדרכה פנים ארגונית מתקיימים דיונים על תהליכים, אסטרטגיות, שיטות עבודה, ספקים ומידע רגיש נחשף. חשוב מאד שהידע והנתונים שלכם ימשיכו להישמר בתוך הארגון. מפגש אקראי עם משתתפים נוספים בקורס ציבורי עשוי לספק מידע קריטי עבור המתחרים שלכם.


הדרכה פנים ארגונית או הדרכה מקוונת אונליין

כל הקורסים שלנו מוצעים במתכונת הדרכה פנים ארגונית בארגון או הדרכה פנים ארגונית אונליין. מעוניינים בהדרכה פנים ארגונית בארגון שלכם? לחצו לקבלת פרטים נוספים. במידה ואתם מעוניינים בהדרכה מקוונת אונליין בזום הדבר בהחלט אפשרי: הדרכה מקוונת אונליין לארגונים


סיכום

כפי שהבנתם, להדרכה פנים ארגונית יתרונות רבים. הדרכה פנים ארגונית היא האפשרות הטובה והנכונה ביותר לאימון קבוצתי, להכשרת צוותים ולפיתוח מיומנויות באופן אישי. הדרכה פנים ארגונית מיועדת עבור מחלקה מסוימת, צוות או למשתתפים ממחלקות שונות. אתרוג הנדסת תעשיה וניהול מציעה לארגונים מגוון קורסים וימי עיון במתכונת הדרכה פנים ארגונית